Menu przedmiotowe:
Galeria
Święto Policji
Obchody Święta Policji 2012KWP - Komenda Powiatowa Policji w Kętrzynie

Komenda Powiatowa Policji w Kętrzynie


ul. Wojska Polskiego 5
11-400 Kętrzyn
woj. warmińsko-mazurskie

Telefon: 89 752-92-00 lub 997
Fax: 89 752-92-05

e-mail:
komendant@ketrzyn.ol.policja.gov.pl 

Komunikaty
22.07.2014 - Komunikat
Komenda Powiatowa Policji w Kętrzynie prowadzi czynności wyjaśniające w sprawie oszustwa dokonanego na terenie miasta w dniu 25.06.2014r. przez młodą kobietę. Podejrzana dzwoniąc z telefonu o abonenckim numerze włoskiej sieci wyłudziła od starszej osoby znaczną kwotę pieniędzy.
Kętrzyńscy Policjanci proszą wszystkie osoby pokrzywdzone przez tę kobietę oraz mogące mieć jakąkolwiek wiedzę o tym zdarzeniu o pilny kontakt osobisty lub telefoniczny pod numerami telefonów: 997 lub prowadzącym sprawę: 89 752 92 82

24.06.2014 - Uwaga!!!
Uprzejmie informujemy Państwa, iż Sekcja Doboru i Rezerwy Kadrowej Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Olsztynie zmieniła lokalizację z ul. Pstrowskiego 3 na ul. Piłsudskiego 5.
08.01.2014 - KWP: Konkurs "Zanim będzie za późno"

Używanie środków psychoaktywnych przez młodzież stanowi coraz to większy problem społeczny w Polsce. Idąc naprzeciw Komenda Wojewódzka w Olsztynie przy udziale przedstawicieli Kuratorium Oświaty oraz Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej opracowuje program pn. „Zanim będzie za późno”. Jego celem jest podniesienie bezpieczeństwa na terenie placówek oświatowych oraz eliminowanie popełniania czynów zabronionych, w szczególności przez uczniów. Program skierowany jest głównie do rodziców, a jego pierwszym etapem jest ogłoszenie konkursu. Sprawdź szczegóły.  więcej
Aktualności:
 23.09.2014 - Jedna kierownica, a dwóch kierowców
Z doświadczeń policjantów wynika, że zazwyczaj, gdy samochodem jedzie kilka pijanych osób, nikt nie chce się przyznać, że kierował. Tym razem było odwrotnie. Oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie od kierowców jadących trasą Garbno-Kaskajmy, że kierowca motoroweru stwarza zagrożenie w ruchu drogowym. Podjeżdżając do miejsca zdarzenia, funkcjonariusze zauważyli przewrócony na jezdni motorower, a przy nim leżących dwóch mężczyzn. Próby podniesienia przez nich skutera nie powiodły się. 21-latkowie mieli problemy z utrzymaniem równowagi. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości Macieja Sz. i jego rówieśnika Artura M. wykazało około 2,5 promila alkoholu w organizmie. Obaj mężczyźni zgodnie twierdzili, że kierowali motorowerem. 21-latkowie trafili do policyjnego aresztu. Postępowanie sprawdzające wyj
więcej » 
 23.09.2014 - Pijany 16-latek w stanie upojenia alkoholowego trafił do szpitala
Sąd rodzinny i nieletnich rozstrzygnie sprawę 16-latka, który w stanie upojenia alkoholowego został przywieziony do szpitala. Policjanci ustalają, skąd nastolatek miał trunek. Zgodnie z treścią Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich picie alkoholu przed ukończeniem 18 roku życia może świadczyć o demoralizacji nieletniego.
więcej » 
 19.09.2014 - Pościg za pijanym kierowcą

Kętrzyńscy policjanci podczas pościgu zatrzymali kierowcę opla. Mężczyzna na skrzyżowaniu wymusił pierwszeństwo przejazdu dla jadącego radiowozu. Podczas kontroli drogowej chciał uniknąć sprawdzenia stanu trzeźwości i z piskiem opon odjechał. 20–letni Paweł P. lekceważył sygnały świetlne oraz dźwiękowe nakazujące mu zatrzymanie pojazdu. Kierowca podczas ucieczki próbował zgubić pościg skręcając w jedną z lokalnych dróg, gdy nie wiele to dało, wjechał w dzielnicę domków jednorodzinnych, gdzie wyskoczył z auta i zaczął uciekać pieszo. Po krótkim pościgu mężczyzna został zatrzymany. Szybko wyszło na jaw, dlaczego chciał uniknąć badania. Okazało się, że był pijany. Miał ponad promil alkoholu w organizmie. Teraz o dalszym losie nieodpowiedzialnego kierowcy zdecyduje sąd.

więcej » 
Dzień z pracy Policji
Zdarzenia: 2014-09-19
1. Zatrzymani
    na gorącym uczynku: 28
2. Wypadki drogowe: 5
    - ranni: 6
    - zabici: 0
3. Kolizje drogowe: 43
4. Nietrzeźwi kierowcy: 15
Ostatnia aktualizacja: 2014-09-23
© 2006 - Wszystkie prawa zastrzeżone Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie www.warminsko-mazurska.policja.gov.pl

Projekt pt. "Rozwój e-usług publicznych i e-komunikacji między społecznością regionu, a Policją województwa warmińsko - mazurskiego" współfinansowany w 75% przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego oraz w 25% z budżetu Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.