Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kętrzyn: Nad wodą w górach czy w domu funkcjonariusze rozmawiali o bezpieczeństwie podczas wakacji

„…997 ja ten numer znam, jeśli się coś dzieje ja pomogę Wam…” to tekst piosenki, który podczas prelekcji na temat „Bezpiecznych Wakacji” zaśpiewała jedna z uczennic Szkoły Podstawowej nr 1 w Kętrzynie. To właśnie tu funkcjonariusze Policji, Straży Pożarnej oraz przedstawiciele służby zdrowia rozmawiali o bezpiecznym wypoczynku podczas wakacji.

Uczniowie lada dzień będą mogli uznać wakacje za rozpoczęte. Wakacje to okres, w którym dzieci dużo przebywają na podwórku i dużo podróżują. To czas fantastycznej zabawy i odpoczynku od szkoły. Policjanci będą czuwać aby ta zabawa była udana od A do Z, bez smutnego zakończenia.

O tym, by wakacje były bezpieczne wczoraj funkcjonariusze Policji, Straży Pożarnej oraz przedstawiciele służby zdrowia w Szkole Podstawowej nr 1 w Kętrzynie rozmawiali z uczniami. Podczas prowadzonej prelekcji przedstawiciele instytucji omówili podstawowe zasady bezpiecznego zachowania nad wodą. Pierwszą najważniejszą zasadą jest to, że do wody wchodzimy tylko i wyłącznie pod opieką dorosłych. Muszą być w pobliżu, żeby reagować w razie, gdyby coś się działo. Kąpać się należy tylko w miejscach do tego przeznaczonych, strzeżonych. Tam gdzie czuwa ratownik. Była to również okazja, do przekazania kilku ostrzeżeń przed wakacjami, na temat bezpiecznego zachowania się na drodze, w podróży oraz w kontakcie z nieznajomymi osobami. Na koniec jedna z uczennic urozmaiciła spotkanie piosenką dla Policji „…997 ja ten numer znam, jeśli się coś dzieje ja pomogę Wam…”

Ładowanie odtwarzacza...