Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Mróz jest śmiertelnym zagrożeniem dla osób pozostających w kryzysie bezdomności. Doskwiera im brak odpowiedniej odzieży, suchego schronienia i ciepłego posiłku. Policjanci przez cały okres chłodów sprawdzają miejsca, w których mogą gromadzić się takie osoby potrzebujące pomocy, której sami nie są w stanie sobie zorganizować. Jednak policjanci nie wiedzą o wszystkich takich miejscach i takich osobach. Dlatego tak ważna jest empatia ze strony innych i informacja przekazana do właściwych służb. Można ją przekazać za pośrednictwem numeru alarmowego 112 lub Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa
Dodano: 30.11.2023 -
Kętrzyńscy policjanci przypominają o obowiązku dokładnego odśnieżania samochodów przed jazdą. Pojazd musi być utrzymany w taki sposób, aby korzystanie z niego nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących oraz innym uczestnikom ruchu drogowego. Policjanci ruchu drogowego zwracają szczególną uwagę na samochody z zalegającym śniegiem i zaszronionymi szybami. Brak czasu na zeskrobanie lodu z szyby może być przyczyną niebezpiecznych zdarzeń.
Dodano: 30.11.2023 -
Niewiele brakowało, a 67-latka straciłaby 10 tysięcy złotych. Kobieta chciała zrealizować w punkcie pośrednictwa finansowego przelew dla poznanego w internecie żołnierza amerykańskiej armii. Pieniądze miałby być przeznaczone dla jego syna który uległ wypadkowi. Na szczęście czujna pracownica udaremniła próbę oszustwa i natychmiast powiadomiła dzielnicowego.
Dodano: 30.11.2023 -
Służby ratunkowe w tym dzielnicowy został zaangażowany w pomoc starszemu mężczyźnie, który ostatecznie trafił do szpitala. O interwencję poprosił zaniepokojony sąsiad.
Dodano: 29.11.2023 -
Przez 7 lat funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa dzięki zaangażowaniu społeczeństwa udało się rozwiązać wiele lokalnych problemów. Ktoś może powiedzieć jakie to problemy, że kierowca źle zaparkował, jeździ trochę za szybko czy wypije się piwo pod sklepem? Jak się jednak okazuje sytuacje takie mają istotny wpływ na poczucie bezpieczeństwa ludzi, a skuteczne i szybkie ich rozwiązanie pozwala na bezpieczne funkcjonowanie w danym środowisku.
Dodano: 27.11.2023 -
Tak niewiele trzeba, aby doszło do tragedii na drodze. Policjanci apelują, o zachowanie zdrowego rozsądku do wszystkich uczestników ruchu drogowego. Cyklicznie prowadzone akcje i działania mają na celu wpływać na wyobraźnie kierowców. Jadąc za szybko czy też na „podwójnym gazie” ryzykujemy życie i zdrowie nie tylko swoje i pasażerów, których przewozimy, ale też innych uczestników ruchu drogowego.
Dodano: 27.11.2023 -
Niemal nieustanne przebywanie w internecie sprawia, że przenoszą się tam także zjawiska i problemy znane z realnego świata. Jednym z nich jest przemoc, która przybiera coraz bardziej wyszukane formy. Warto pamiętać, że przemoc online sprawa taki sam ból i wywołuje identyczne konsekwencje jak ta ze szkolnych korytarzy czy podwórek – jest rzeczywista, mimo że dochodzi do niej w sieci. Dla najmłodszych pokoleń przestrzenie offline i online tworzą bowiem spójną, nierozerwalną rzeczywistość.
Dodano: 26.11.2023 -
Czy Policja może być neutralna politycznie? Jak długo można w niej służyć? Jak jest u dzielnicowego za piecem? Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedź w listopadowym numerze "Gazety Policyjnej". Warto posłuchać i poczytać! I pamiętajcie: pełne wydania naszego miesięcznika znajdziecie za darmo na https://gazeta.policja.pl
Dodano: 25.11.2023 -
Przed nami czas zmiennych temperatur, kapryśnej aury, z opadami deszczu, śniegu, wiatru, którym towarzyszą duże różnice temperatur między dniem a nocą. Warunki te stanowią poważne zagrożenie dla osób bezdomnych i samotnie zamieszkujących, nieporadnych życiowo czy znajdujących się w stanie upojenia alkoholowego. Wzrasta ryzyko zamarznięć i zgonów przez te grupy osób. Aby zapobiegać i eliminować tego typu zdarzenia policjanci prowadzą działania mające na celu udzielenie pomocy tym osobom.
Dodano: 24.11.2023 -
Właściwe zabezpieczenie miejsca zdarzenia drogowego jest niezwykle istotnym elementem związanym z możliwością odtworzenia przebiegu samego zdarzenia jak również bezpieczeństwem jego uczestników, bezpośrednich świadków oraz osób postronnych, które pojawiają się już w trakcie wykonywania czynności przez służby. Jeśli zdarzenie nie dotyczy ciebie bezpośrednio nie wchodź w zabezpieczony rejon, nie rób zdjęć i filmów, nie tamuj ruchu.
Dodano: 24.11.2023