Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Twoja reakcja ma znaczenie. Jeśli zarejestrowałeś agresywne zachowanie innego uczestnika ruchu - POWIADOM NAS!
Dodano: 06.08.2024 -
Hulajnogi elektryczne - przepisy określają zasady korzystania z tego typu urządzeń, a także wyszczególnią szereg praw i obowiązków, do których będą musieli się stosować zarówno ich użytkownicy, jak również inni uczestnicy ruchu drogowego.
Dodano: 06.08.2024 -
Często zgłaszają się do policjantów osoby, które utraciły swoje dokumenty. Kradzież albo zgubienie dowodu osobistego, prawa jazdy, paszportu czy innego dokumentu tożsamości to bardzo poważny problem, mogący doprowadzić do trudnych sytuacji z wykorzystaniem naszych danych do celów przestępczych. Warto zapoznać się z informacjami, co robić w przypadku utracenia dokumentów.
Dodano: 06.08.2024 -
Policjanci ruchu drogowego z kętrzyńskiej komendy prowadzili wzmożone kontrole prędkości. Głównym celem akcji była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a przede wszystkim uświadamianie kierującym, jak niebezpieczna jest zbyt szybka jazda. Funkcjonariusze ujawnili 29 naruszeń przepisów.
Dodano: 06.08.2024 -
Każdy dzielnicowy opracowuje plan priorytetowy nad realizacją, którego pracuje przez pół roku. Jest to narzędzie, które ma uspołecznić zadania realizowane przez „policjanta pierwszego kontaktu” oraz zwiększyć skuteczność jego współdziałania z mieszkańcami. Zasadniczym celem takiego planu priorytetowego jest poprawa bezpieczeństwa w środowisku lokalnym poprzez rozwiązanie konkretnego problemu uciążliwego dla mieszkańców. Warto zatem poznać plan priorytetowy swojego dzielnicowego w okresie najbliższych 6 miesięcy.
Dodano: 06.08.2024 -
Ogromną nieodpowiedzialnością wykazał się 40-letni mieszkaniec powiatu kętrzyńskiego, który wsiadł za kierownicę mimo że wcześniej spożywał alkohol. Okazało się, że nie miał uprawnień do kierowania, ale blisko pół promila alkoholu w organizmie, a oprócz tego sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.
Dodano: 06.08.2024 -
Hejt to obraźliwy lub agresywny komentarz zamieszczony w Internecie, przy czym słowo Internet jest tutaj kluczowe. To właśnie w cyberprzestrzeni narodziło się zjawisko „nienawidzenia”. Bez wątpienia najbardziej narażoną grupą są młodzi ludzie. Stołeczni policjanci dokładają wszelkich starań, aby ich ochronić. Działania profilaktyczne są w tej materii kluczowe. Rozmawiamy, tłumaczymy, ostrzegamy. Świadomość społeczna na temat tego, jakie konsekwencje może przynieść mowa nienawiści jest niezbędna, aby wspólnie przeciwdziałać krzywdzie drugiego człowieka.
Dodano: 06.08.2024