Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Dzień Babci i Dzień Dziadka (21 stycznia i 22 stycznia) to dobry moment, aby oprócz życzeń i prezentów, poświęcić seniorom czas aby przypomnieć podstawowe zasady bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym.
Dodano: 20.01.2023 -
Bezpodstawne wezwania są wyjątkowo uciążliwe i wywołują wiele niepotrzebnych działań. Każdy tego typu telefon blokuje linię alarmową i odwleka w czasie możliwość natychmiastowej reakcji na zgłoszenia, które faktycznie wymagają działania. Niedopuszczalne jest, żeby angażować służby ratunkowe bez rzeczywistej potrzeby, ze złośliwych pobudek lub w celu załatwienia sobie jakichś przysług. Służby ratunkowe są po to, by nieść pomoc i reagować w sytuacjach realnych zagrożeń. Każdy, kto blokuje numer alarmowy, sam może kiedyś potrzebować pilnej pomocy.
Dodano: 20.01.2023 -
Zimowa aura i pogarszające się warunki na drogach mogą stworzyć wiele zagrożeń, na które kierowcy nie zawsze są przygotowani. Padający śnieg, oblodzona jezdnia mogą stwarzać duże utrudnienia na drodze. Apelujemy do kierujących o rozsądek, zdjęcie nogi z gazu i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego!
Dodano: 20.01.2023 -
Padał śnieg i było zimno, a na plaży zebrało się kilkaset dzieciaków, policjanci, strażacy, ratownicy, samorządowcy i przedstawiciele innych zaprzyjaźnionych instytucji. A do tego były konkursy z nagrodami, gorąca herbata, ciepła przekąska oraz zawsze uśmiechnięty i skory do zabawy Sierżant Bóbr. Wymarzona atmosfera dla inauguracji działań „Bezpieczne ferie” na Warmii i Mazurach. W każdym powiecie w regionie policjanci uczestniczą w nich przygotowując lub biorąc udział w spotkaniach profilaktycznych. Rozmawiają z dziećmi i młodzieżą oraz ich opiekunami, by przypomnieć wszystkim o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa, ostrzec przed ewentualnymi zagrożeniami i podpowiedzieć jak ich unikać oraz co robić, gdy jednak wystąpią.
Dodano: 20.01.2023 -
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie, którym każdy obywatel może zasygnalizować policjantom, jakieś niepokojące zjawisko lub taką sytuację, która wydaje mu się wymagać działania ze strony Policji. Wystarczy parę kliknięć, by informację o tym zamieścić na mapie z dokładną lokalizacją i opisem. Dzięki temu policjanci mogą sprawdzić to, co niepokoi mieszkańców i podjąć właściwe decyzje. Od początku istnienia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa na Warmii i Mazurach mieszkańcy nanieśli prawie 90 000 zagrożeń. W samym 2022 roku policjanci otrzymali ponad 16,5 tys. takich zgłoszeń.
Dodano: 20.01.2023