Kętrzyn: „Stop agresji i przemocy” - samoobrona dla kobiet, szkolenie dla mężczyzn
Był pot, była walka – jest satysfakcja i większe poczucie bezpieczeństwa. Tak można podsumować pierwszą część szkolenia z samoobrony dla dziewczyn, które zostało zorganizowane przez Komendę Powiatową Policji w Kętrzynie i instruktorów Instytutu Bezpieczeństwa i Obrony Narodowej. Kursantki nauczyły się nie tylko szybko reagować, ale też prawidłowo oceniać zagrożenie, bronić się adekwatnie do ataku oraz kontrolować swoje emocje. Druga część szkolenia natomiast była skierowana do młodych mężczyzn. Przeprowadzili je specjalista z dziedzin fitness-u, kulturystyki i sportów siłowych oraz funkcjonariusz zajmujący się problematyką substancji odurzających. Podsumowaniem była dyskusja o negatywnych skutkach zażywania m.in. sterydów, dopalaczy i narkotyków.
Wczoraj w godz. 10.00-12.00 w Zespole Szkół nr 1 z Zespołami Integracyjnymi na hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kętrzynie odbyły się społeczne działania profilaktyczno-edukacyjne pod hasłem "Stop agresji i przemocy". Szkolenia przeprowadzone zostały przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie i instruktorów Instytutu Bezpieczeństwa i Obrony Narodowej skierowane do młodzieży szkolnej. Zostały one podzielone, z uwagi na płeć, na dwie części. Pierwsza to szkolenie z samoobrony dla dziewcząt, natomiast druga to spotkanie ze specjalistą z dziedzin fitness-u, kulturystyki i sportów siłowych i dyskusja o negatywnych skutkach zażywania m.in. sterydów dopalaczy i narkotyków. W szkoleniach uczestniczyli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych w tym Zespół Szkół im. Marii Curie Skłodowskiej, Powiatowe Centrum Edukacyjne oraz trzecie klasy gimnazjum z Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Kętrzynie.
Oficjalna część zajęć rozpoczęta została przez pełniącego obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Kętrzynie mł. insp. Dariusz Ślęzak oraz Panią dyrektor Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Kętrzynie Bożenę Mickiewicz. Całość zajęć przeprowadził i sprawował merytoryczny nadzór policjant, kom. Marcin Danowski.
Zajęcia z samoobrony miały na celu przedstawienie młodym dziewczynom podstawowych technik obrony, odpierania realnych ataków napastnika, a także zainteresowanie ich tematem własnego bezpieczeństwa. Odbyły się pod okiem wykwalifikowanych instruktorów m.in z policji. Głównym założeniem drugiej części akcji, było ograniczenie do minimum agresywnych zachowań wśród nastolatków, które niewątpliwie są potęgowane zażywaniem różnych zabronionych substancji. Młodzi mężczyźni mieli okazję spotkać się i porozmawiać z byłym zawodnikiem kulturystyki, który jest specjalistą w dziedzinach fitness-u, kulturystyki i sportów siłowych, który przekonywał, jak negatywne skutki wywołuje zażywanie sterydów i innych niedozwolonych substancji.
Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 1.24 MB)
Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 1.8 MB)