Kętrzyn: Po służbie, ale zawsze w gotowości do działania
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie po raz kolejny udowodnili, że policyjna służba nie kończy się wraz ze zdjęciem munduru.
W niedzielę (14.06.2026r.), tuż przed godziną 21:00, st. sierż. Daniel Gburzyński oraz sierż. Kamil Jackiewicz w czasie wolnym od służby, jadąc przez miejscowość Kąp w gminie Giżycko zauważyli, że kierujący pojazdem marki Skoda na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i wjechał do przydrożnego rowu gdzie pojazd wywrócił się na bok.
Daniel i Kamil natychmiast zatrzymali się, aby udzielić pomocy oraz zabezpieczyć miejsce zdarzenia. Jak się okazało, dwaj mężczyźni podróżujący pojazdem próbowali oddalić się z miejsca zdarzenia. Byli agresywni i wszystko wskazywało na to, że mogą znajdować się pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających. Dzięki szybkiej reakcji i zdecydowanemu działaniu policjantów mężczyźni zostali ujęci i przekazani przybyłemu na miejsce patrolowi. W toku dalszych czynności funkcjonariusze ujawnili przy nich środki odurzające.
Ta sytuacja pokazuje, że policyjna służba to nie tylko godziny zapisane w grafiku. To odpowiedzialność, czujność i gotowość do działania zawsze wtedy, gdy ktoś potrzebuje pomocy.
Mundur można zdjąć po służbie. Poczucia obowiązku – nigdy.
Postawa kętrzyńskich policjantów jest przykładem profesjonalizmu, odpowiedzialności oraz gotowości do niesienia pomocy niezależnie od czasu i okoliczności. Ich reakcja przyczyniła się do zapewnienia bezpieczeństwa oraz umożliwiła podjęcie dalszych czynności wobec osób mogących naruszać prawo.
Dziękujemy za wzorową postawę i zaangażowanie w realizację policyjnej misji — zarówno podczas służby, jak i poza nią.