Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kętrzyn: Policjanci prowadzą kaskadowy pomiar prędkości

Od świtu kętrzyńscy policjanci prowadzą działania pn. „KASKADOWY POMIAR PRĘDKOŚCI”. Głównym celem jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania ograniczeń prędkości.

Działania „KASKADOWY POMIAR PRĘDKOŚCI” polegają na prowadzeniu kontroli drogowych przez patrole ustawione kolejno po sobie na określonym, często krótkim odcinku drogi – w różnych miejscach, ale w tym samym czasie.

 

Prowadzenie stałego nadzoru nad ruchem drogowym i egzekwowanie przestrzegania przepisów ruchu drogowego – w tym określonych limitów prędkości, stanowi jedno z podstawowych zadań policjantów ruchu drogowego.

 

Prędkość, z jaką powinniśmy się poruszać, jest określona w przepisach ustawy Prawo o ruchu drogowym oraz wyznaczają ją znaki drogowe. Inna prędkość obowiązuje na obszarze zabudowanym, drodze ekspresowej i autostradzie.

 

Określona prędkość nie jest prędkością minimalną, ale maksymalną, z jaką możemy się poruszać. Najważniejsze jest jednak, aby jechać z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem, z uwzględnieniem warunków, w jakich ruch się odbywa. Miejmy na uwadze, że jazda z nadmierną prędkością może prowadzić do tragicznych zdarzeń drogowych. Warto też zdawać sobie sprawę z tego, że konsekwencje „łamania” przepisów ponoszą NIE TYLKO SPRAWCY zdarzeń drogowych. W wielu przypadkach ofiarami tego typu zachowań są także inne – POSTRONNE OSOBY.

 

W ramach prowadzonych działań, policjanci wykorzystają wszelkie możliwe urządzenia kontrolno – pomiarowe do dokonywania pomiarów prędkości. Priorytetem jest wystawienie posterunków kontrolno –pomiarowych w systemie kaskadowym na drogach przebiegających przez teren powiatu kętrzyńskiego.

 

 

Niedostosowanie prędkości do panujących warunków, to jedna z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych, dlatego warto poruszać się z BEZPIECZNĄ PRĘDKOŚCIĄ.

 

Bezpieczna prędkość to taka, która zapewnia kierującemu panowanie nad pojazdem, dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni oraz własnych umiejętności.

Powrót na górę strony