Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kętrzyn: Pobił i okradł 14-latka, bo… potrzebował pieniędzy na życie

Na wniosek prokuratora i policjantów Sąd Rejonowy w Kętrzynie zastosował 3-miesięczny areszt wobec 20-latka podejrzanego o rozbój. Mężczyzna na jednej z ulic miasta pobił młodego chłopca. Napastnik bił pokrzywdzonego pięściami, kopał po całym ciele, groził pozbawieniem życia, a następnie ukradł mu telefon komórkowy, kurtkę oraz 13 zł. Powód? Podejrzany przyznał, że potrzebował pieniędzy na życie.

Do zdarzenia doszło 5 stycznia br. o godzinie 20.00 przy ulicy Mazurskiej w Kętrzynie. Oficer dyżurny kętrzyńskiej komendy został wówczas poinformowany o rozboju, w wyniku którego poszkodowany został młody chłopak. Z jego relacji wynikało, że został bez powodu zaczepiony przez 20-latka. Napastnik przewrócił go na ziemię, bił pięściami, kopał po całym ciele oraz  groził pozbawieniem życia. Następnie sprawca ukradł mu telefon komórkowy, kurtkę oraz 13 zł. 14-latek z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Policjanci natychmiast podjęli czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania podejrzanego.  Do policyjnego aresztu trafił 20-latek.  Mężczyzna tłumaczył swoje zachowanie tym, że potrzebował pieniędzy na życie.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzutu rozboju. Wczoraj  Sąd Rejonowy w Kętrzynie przychylił się do wniosku prokuratora i policjantów i zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt. 20-latek najbliższe 3 miesiące spędzi za kratkami.

Za przestępstwo rozboju kodeks karny przewiduje karę nawet 12 lat pozbawienia wolności.

md/in

  • Podejrzany o rozbój
    Podejrzany o rozbój
  • Podejrzany o rozbój
    Podejrzany o rozbój