Kętrzyn: Policjanci ewakuowali mieszkańców - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Kętrzynie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kętrzyn: Policjanci ewakuowali mieszkańców

Policjanci patrolując teren miasta zauważyli wydobywający się dym z jednego z budynków. Nie zastanawiali się, wbiegli do budynku i zaczęli budzić mieszkańców, aby wyprowadzić ich na zewnątrz. Gdy przyjechała straż pożarna, na zewnątrz budynku było już wyprowadzonych 15 osób.

Dzisiaj około godzin 3:30 policjanci Zespołu Patrolowo Interwencyjnego sierż. szt. Krzysztof Kwiecień i st. post. Tomasz Kulis podczas pełnienia nocnej służby na terenie miasta, zauważyli kłęby dymu wydobywającego się z budynku przy ul. F. Chopina. Funkcjonariusze podjechali pod budynek i stwierdzili silne zadymienie klatki schodowej. Natychmiast poinformowali o tym oficera dyżurnego i bez chwili wahania przystąpili do ewakuacji budynku. Na miejsce przybył zastęp straży pożarnej z Kętrzyna. Z budynku wspólnie ze strażakami na czas akcji ewakuowano w sumie 17 osób. Nikt nie ucierpiał.

- Kiedy zobaczyliśmy wydobywający się z budynku dym, zareagowaliśmy instynktownie– mówi sierż. szt. Krzysztof Kwiecień – spaleniu uległy składowane w pomieszczeniach piwnicznych odpady różnych tworzyw. Policja bada okoliczności zdarzenia.

Za spowodowanie pożaru zagrażającego życiu, zdrowiu lub mieniu w wielkich rozmiarach grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.