Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kętrzyn: Wspólnie na rzecz poprawy bezpieczeństwa-spotkanie z mieszkańcami miejscowości Gudniki

Poprawa infrastruktury drogi wojewódzkiej W-590 oraz Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to tylko niektóre z tematów, które zostały poruszone na spotkaniu z mieszkańcami miejscowości Gudniki gm. Korsze. W spotkaniu uczestniczył zastępca naczelnika prewencji i ruchu drogowego asp.szt. Zbigniew Bladosz oraz podmioty odpowiedzialne za bezpieczeństwo w powiecie kętrzyńskim. Celem spotkania było poznanie opinii i oczekiwań lokalnego społeczeństwa oraz wymiana informacji i spostrzeżeń w zakresie poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Wczoraj w miejscowości Gudniki gm. Korsze odbyło się spotkanie  z mieszkańcami dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym.  W spotkaniu udział  wzięli Starosta Powiatu Kętrzyńskiego  Jarosław Pieniak burmistrzowie miasta  Korsze i Reszel  Ryszard Ostrowski i Marek Janiszewski, Wójt Gminy Barciany Ryszard Kozyra, Zastępca Naczelnika Prewencji i Ruchu Drogowego asp.szt. Zbigniew Bladosz oraz podmioty odpowiedzialne za bezpieczeństwo. Rozmawiano z mieszkańcami o bezpieczeństwie na drodze wojewódzkiej nr 590 i poprawie infrastruktury drogowej na odcinku drogi Barciany-Biskupiec. Policjant przedstawił dane statystyczne dotyczące liczby zdarzeń drogowych,  do których doszło na terenie miejscowości. Zobrazował  sposób funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Przestawione zostały zagrożenia, które od czasu funkcjonowania tego narzędzia wprowadzili mieszkańcy gminy. Omówiono też, jakie działania podejmuje Policja po uzyskaniu w ten sposób informacji. Zaprezentowano jakie kategorie zdarzeń można wprowadzać za pomocą KMZB.

 

Jak skorzystać z Krajowej mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa?

 

Dodawanie nowego punktu na mapie zagrożeń jest możliwie dzięki odnośnikowi - Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – znajdującemu się na stronie Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie. Po otwarciu strony wystarczy kliknąć baner z logo KZMB znajdujący się po prawej stronie. Dalsza obsługa jest bardzo prosta, wręcz intuicyjna. Na początku należy zapoznać się z regulaminem. W razie potrzeby można skorzystać z załączonej tam instrukcji obsługi.

Każde zgłoszenie naniesione na mapę zagrożeń jest weryfikowane przez policję. W przypadku potwierdzenia takiej informacji podjęte zostaną działania mające na celu wyeliminowanie uciążliwego dla mieszkańców zjawiska.

Powrót na górę strony