Kętrzyn, Korsze: Pijany spowodował kolizję - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Kętrzynie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kętrzyn, Korsze: Pijany spowodował kolizję

Mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie kierował hyundaiem i uderzył w inny pojazd. 38-letniemu mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. Wkrótce odpowie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grożą mu 2 lata pozbawienia wolności. Mężczyzna nie uniknie również odpowiedzialności za spowodowanie kolizji drogowej.

W sobotę (06.01.2018) około godz. 18.30 oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów został powiadomiony, że w miejscowości Prosno w gminie Korsze doszło do zderzenia pojazdów. We wskazane miejsce  natychmiast pojechali policjanci, którzy ustalili, że kierujący samochodem osobowym marki Hyundai w trakcie mijania, zjechał na przeciwległy pas jezdni i uderzył w nadjeżdżającego opla. Na szczęście uczestnicy zdarzenia nie odnieśli obrażeń. Szybko wyjaśnił się powód spowodowania kolizji drogowej. Podczas wykonywania przez funkcjonariusze czynności okazało się, że kierujący hyundaiem  jest pijany.  Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości 38-latka wykazało, że ma blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie uprawnienia do kierowania.

 

Wkrótce  odpowie przed sądem. Za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Nie uniknie również odpowiedzialności za spowodowanie kolizji drogowej.