Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kętrzyn, Korsze: W trosce o bezpieczeństwo dzieci rozdali odblaski

W ramach akcji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny” dzielnicowi z Korsz radzili, uczyli i ostrzegali, jak bezpiecznie dotrzeć i wrócić ze szkoły aby uniknąć potencjalnych zagrożeń.

Od początku września kętrzyńscy policjanci prowadzą akcję „Bezpieczna droga do szkoły”. To nie tylko kontrolowanie zachowania kierowców i pieszych w okolicach szkół ale także spotkania z najmłodszymi w placówkach oświatowych. Tym razem z uczniami szkół podstawowych w Sątocznie oraz w Łankiejmach spotkali się dzielnicowi z Komisariatu Policji w Korszach. W trakcie spotkań policjanci asp. Stanisław Lewkowicz oraz sierż. sztab. Szymon Pochyliński rozmawiali z dziećmi o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych oraz bezpiecznym zachowaniu w oczekiwaniu na autobus szkolny, jak również o ostrożności podczas wsiadania i wysiadania z autobusu. Policjanci zwrócili uwagę na zagrożenia jakie czyhają na najmłodszych uczestników ruchu drogowego szczególnie w okresie zimowym. Na który  wpływ mają warunki atmosferyczne, a zwłaszcza wcześnie zapadający zmrok, gorsza widoczność, wydłużona droga hamowania pojazdów. W takich warunkach kierowca dostrzega pieszego w ostatniej chwili, wtedy najczęściej jest za późno na jego reakcję i uniknięcie potrącenia. Dzieci odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podawały liczne przykłady  niewłaściwego zachowania się. Na zakończenie spotkań policjanci rozdali dzieciom elementy odblaskowych ufundowanych przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Korszach, które na pewno zwiększą bezpieczeństwo naszych pociech w trakcie przemieszczania się po drogach.
Z pewnością spotkania te dostarczyły uczniom nie tylko niezapomnianych wrażeń, ale również przyczynią się do poprawy ich bezpieczeństwa. Dobre rady, jakich udzielili najmłodszym mundurowi, z pewnością zaowocują w ich codziennym życiu.