Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kętrzyn: Czołowe zderzenie dwóch osobówek - policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego

Kętrzyńscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Kosakowo w gminie Srokowo. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 26- letni kierowca omegi na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, a następnie zjechał na przeciwległy pas jezdni gdzie czołowo zderzył się z prawidłowo jadącą astrą. W wyniku wypadku trzy osoby z obrażeniami ciała zostały przewiezione do szpitala.

Wczoraj o godz. 18.00 oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów otrzymał zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadomień Ratunkowych o zdarzeniu drogowym do którego doszło w miejscowości Kosakowo w gminie Srokowo. Z przekazanych informacji wynikało, że doszło do czołowego zderzenia dwóch pojazdów w którym ucierpiało łącznie 5 osób. Na miejsce natychmiast zostały wysłane służby ratunkowe. Będący na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 26-letni mieszkaniec Korsz kierując pojazdem marki Opel Omega nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas jezdni gdzie czołowo zderzył się z prawidłowo jadącym samochodem marki Opel Astra. Pasażerowie omegi, mężczyzna i kobieta oraz kierowca astry z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do Szpitala Powiatowego w Kętrzynie. Przeprowadzone  badania stanu trzeźwości kierujących nie budziły zastrzeżeń – obaj mężczyźni byli trzeźwi. Policjanci zatrzymali 26-latkowi uprawnienia do kierowania. Teraz policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia drogowego.  
Funkcjonariusze apelują do kierowców o zdjęcie nogi z gazu, ostrożność, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i zachowanie zdrowego rozsądku.