Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kętrzyn: Pijany, z dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów, przyjechał tirem rozładować towar

Noc w policyjnym areszcie spędził 35-letni mężczyzna. Pijany przyjechał tirem do jednej z firm na terenie Kętrzyna rozładować zamówiony towar. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Co więcej, podczas sprawdzania w policyjnej bazie okazało się, że kierowca ma orzeczony dożywotni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

W miniony czwartek ok. godz. 9.00 oficer dyżurny kętrzyńskiej policji otrzymał zgłoszenie, że na teren jednej z firm w Kętrzynie, tirem przyjechał pijany mężczyzna. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. W rozmowie ze zgłaszającym ustalili, że 35-latek miał dostarczyć firmie zamówiony towar. Podczas rozmowy z kierowcą pracownik ochrony wyczuł od niego alkohol. Gdy zwrócił mu uwagę, ten wsiadł do ciężarówki i odjechał, parkując pojazd na jednej z ulic miasta.  Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. To jednak nie koniec jego problemów. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że 35-latek wsiadł za kierownicę pojazdu, pomimo dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych wydanego przez Sąd Rejonowy w Grójcu, w związku z popełnionymi wcześniej przestępstwami przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji, polegającymi również na kierowaniu w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Teraz grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zgodnie z art. 178a kk grozi grzywna, ograniczenie wolności lub kara pozbawienia wolności do 2 lat. Natomiast, jeżeli nietrzeźwy kierujący był już wcześniej prawomocnie skazany za prowadzenie pojazdu mechanicznego po alkoholu lub kierował samochodem w stanie nietrzeźwości podczas obowiązywania go zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, zagrożenie karą za to przestępstwo jest zwiększone i wynosi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.