Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kętrzyn: Potrącenie na oznakowanym przejściu dla pieszych

Na terenie Kętrzyna doszło do potrącenia osoby pieszej. Zdarzenie miało miejsce na oznakowanym przejściu dla pieszych przy ul. Pocztowej. Poszkodowany, którego nieznane są jeszcze obrażenia został przewieziony do szpitala. Na miejscu pracowali policjanci, którzy wyjaśniają przyczyny i okoliczności zdarzenia. Policjanci apelują o wzmożoną ostrożność.

Wczoraj (06.11.2018r.) kilkanaście minut przed godziną 13:00 doszło do poważnego zdarzenia z udziałem osoby pieszej. Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, że 50-letni kierowca samochodu osobowego marki kia jadąc prawym pasem ruchu ul. Pocztową nie ustąpił pierwszeństwa osobie pieszej znajdującej się na oznakowanym przejściu. Poszkodowany mężczyzna przechodził przez przejście na wysokości Powiatowego Urzędu Pracy w Kętrzynie. Został potrącony w chwili, gdy znajdował się już na przejściu. Poszkodowany 76-latek z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala powiatowego w Kętrzynie. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci z ruchu drogowego, którzy badają przyczyny i okoliczności tego wypadku. Wiadomo, że 50-letni kierowca kia był trzeźwy. O jego dalszym losie zdecyduje ostateczna opinia lekarzy dotycząca stanu poszkodowanego.

Często piesi nie zdają sobie sprawy, że są mało widoczni na drodze. Warto przypomnieć, że po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Te dodatkowe metry pozwalają kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego.

Elementami odblaskowymi mogą być przedmioty doczepiane do ubrania, opaski, kamizelki oraz smycze. Ważne jest ich umieszczenie: odblaski zaleca się umieszczać na wysokości kolan, dłoni, w okolicy środka klatki piersiowej i pleców – wówczas będziemy mieli pewność, że są dobrze widoczne dla innych uczestników ruchu drogowego. Bycie dobrze widocznym na drodze oznacza bycie bezpiecznym i może uchronić pieszego przed groźnym wypadkiem.