Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kętrzyn: Pijany i bez uprawnień, kierował ciągnikiem rolniczym powodując dwa zdarzenia drogowe

Policjanci zatrzymali 38-letniego mężczyznę, który pijany i bez uprawnień kierował ciągnikiem rolniczym. Ponadto kierujący był sprawcą dwóch zdarzeń drogowych. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i konsekwencje finansowe.

W piątek (28.09.2018) po godzinie 20:00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie został powiadomiony, że w miejscowości Martiany na prostym docinku drogi W592 miało miejsce zdarzenie drogowe. We skazany rejon natychmiast pojechali policjanci, którzy zatrzymali kierującego ciągnikiem. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący ciągnikiem rolniczym z przypiętym pługiem jadący w kierunku Kętrzyna, w trakcie wymijania doprowadził do zderzenia z jadącym z przeciwnego kierunku samochodem osobowym marki Audi. W wyniku zderzenia kierująca straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w przydrożne drzewo. Mieszkanka gminy Ełk z obrażeniami została przewieziona do Szpitala Powiatowego w Kętrzynie. Kierujący ciągnikiem 38-latek uciekając z miejsca zdarzenia pozostawił na jezdni nieoświetlony pojazd co spowodowało, że kierująca 32-letnia mieszkanka Kętrzyna jadąca od strony Giżycka, najechała na znajdujący się na jezdni pług rolniczy. Kobieta została odwieziona do Szpitala powiatowego w Giżycku. Kierujący ciągnikiem znajdował się pod działaniem alkoholu oraz nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. 38-latek został przewieziony do szpitala w Kętrzynie gdzie pobrano od niego krew do badania. Pojazd został zholowany  na parking strzeżony na koszt właściciela. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.
Kodeks karny za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej 3 letni zakaz kierowania pojazdami i świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł. Policjanci wciąż przypominają, że bardzo surowo podchodzą do pijanych uczestników ruchu drogowego, którzy stanowią olbrzymie zagrożenie dla siebie i innych.