Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kętrzyn: Policjanci, strażacy, pracownicy sanepidu odwiedzają miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży w ramach działań "Bezpieczne Wakacje"

Wakacje to nie tylko okres wypoczynku, relaksu i zabawy, ale również czas, w którym dzieci bardziej są narażone na rozmaite niebezpieczeństwa. Ruszyły kontrole obozów harcerskich i kolonii na świeżym powietrzu. W trosce o bezpieczeństwo uczestników, wspólne działanie podjęły służby, które w swoich uprawnieniach mają kontrolowanie takich miejsc. W tym okresie spotykają się z dziećmi przebywającymi na zorganizowanym wypoczynku, jak i z ich organizatorami.

Już w pierwszych dniach lipca odbyło się pierwsze spotkanie dzielnicowego z Komisariatu Policji w Reszlu z Komendantem zgrupowania oraz osobami przygotowującymi obozowisko dla harcerzy Szczepu ,,WATRA” w Leginach gm. Reszel. Podczas spotkania omówiono kwestie bezpieczeństwa uczestników wypoczywających na obozie harcerskim, wymieniono informacje o danych kontaktowych tj. nr telefonów i poczty elektronicznej oraz poruszono temat Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacji mobilnej ,,Moja Komenda”. Z Komendantem zgrupowania umówiono termin kolejnej wizytacji w czasie trwania obozu harcerskiego, celem omówienia zasad bezpiecznego wypoczynku z uczestnikami obozu.

We wtorek (10.07.18) kętrzyńscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kętrzynie, Ochotniczej Straży Pożarnej w Reszlu, przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej oraz przedstawicielem Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, odwiedzili harcerzy przebywających w miejscowości Leginy nad jeziorem Widryńskim. Tam policjantka wraz z pracownicą Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kętrzynie przypominały uczestnikom, jak zachowywać się podczas letniego wypoczynku na podwórku, nad wodą, w lesie. Przypomniano, że czas wakacji nie jest okresem wolnym od dbania o własne zdrowie i higienę. Omówiono zagrożenia jakimi są; kleszcze, o wściekliźnie, jak się przed nimi ustrzec. Zwrócono także uwagę na zagadnienia dotyczące przechowywania żywności na koloniach i obozach. Rozmawiały też z uczestnikami o konsekwencjach prawnych oraz zdrowotnych zażywania środków odurzających.

 

  • spotkanie z harcerzami
    spotkanie z harcerzami
  • spotkanie z harcerzami
    spotkanie z harcerzami
  • spotkanie z harcerzami
    spotkanie z harcerzami