Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kętrzyn: Zdarzenie drogowe z udziałem motorowerzysty i samochodu osobowego

Kętrzyńscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na trasie Kętrzyn - Stara Różanka. 71-letni kierowca Suzuki najechał na tył jadącego przed nim motoroweru. Pasażerka jednośladu z obrażeniami głowy trafiła do szpitala. Funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia drogowego.

Do zdarzenia z udziałem dwóch pojazdów doszło wczoraj (09.07.2018) około godz. 22:30 na drodze wojewódzkiej (W591) prowadzącej z miejscowości Stara Różanka do Kętrzyna. Policjanci wykonujący czynności na miejscu zdarzenia zastali uszkodzony pojazd marki Suzuki i przewrócony motorower. Według wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący samochodem znajdując się parę metrów od skrzyżowania, został oślepiony przez jadący przeciwległym pasem ruchu inny pojazd. W wyniku czego nie zauważył jadącego przed nim motoroweru i uderzył w tylną jego część. 

Kierującemu autem 71-latkowi nic się nie stało, natomiast 49-letnia pasażerka jednośladu z obrażeniami ciała trafiła do szpitala w Kętrzynie. Sprawca wypadku był trzeźwy. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Kętrzynie.