Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kętrzyn: Mając sądowy zakaz prowadzenia pojazdów wsiadł za kierownicę i spowodował kolizję

Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło w miejscowości Wandajny na skrzyżowaniu dróg Reszel-Korsze. 41-letni mężczyzna wbrew sądowemu zakazowi wsiadł za kierownicę motoru i spowodował kolizję drogową z autobusem.

Wczoraj około godz. 14.25 oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów otrzymał zgłoszenie, że  w miejscowości Wandajny na skrzyżowaniu dróg Reszel-Korsze doszło do zdarzenia drogowego. Policjanci pracując na miejscu ustalili, że 41-letni kierowca motoru  nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego i uderzył w tył autobusu. Na szczęście nikt nie odniósł żadnych obrażeń ciała.

Funkcjonariusze podczas sprawdzania kierujących w policyjnych systemach informatycznych ustalili, że kierujący jednośladem w ogóle nie powinien wsiąść za kierownicę pojazdu, ponieważ ma orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych do marca 2019r. 

Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierujący pojazdami byli trzeźwi.

Teraz mężczyzna stanie przed sądem. Za lekceważenie postanowienia sądu 41-latkowi może grozić  5 lata pozbawienia wolności.