Kętrzyn: Pijany spowodował kolizję - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Kętrzynie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kętrzyn: Pijany spowodował kolizję

Kętrzyńscy policjanci pracowali na miejscu kolizji drogowej, do której doszło na jednym ze skrzyżowań w mieście. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że kierowca pola nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu pojazdem marki VW Passat w wyniku czego doszło do zderzenia się pojazdów. Okazało się, że 37-latek podczas zdarzenia był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało ponad pół promila alkoholu w jego organizmie.

Dzisiaj  o godzinie 03.00 oficer dyżurny kętrzyńskiej policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do której doszło  w Kętrzynie na skrzyżowaniu ulic Daszyńskiego-Staromiejska. Natychmiast na miejsce kolizji skierowano funkcjonariuszy, którzy wstępnie ustalili, że kierujący oplem  nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy passata, w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów. Podczas  interwencji policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowcy opla. Okazało się, że 37-latek był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad pół  promila  alkoholu.

Wkrótce mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.  Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi jej kara do 2  lat pozbawienia wolności.