Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kętrzyn: Po raz kolejny policjanci uratowali ludzkie życie

Kętrzyńscy policjanci pomogli trzem mężczyznom narażonym na wychłodzenie organizmu. Jeden z bezdomnych mężczyzna miał duszności i trafił do szpitala, jego kolega miał blisko 3 promile alkoholu z uwagi na stan w jakim się znajdował został przewieziony do komendy. Trzeci z mężczyzn pijany leżał za jednym z budynków na terenie miasta-policjanci w tym przypadku przekazali go rodzinie.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie jak co roku, w sposób szczególny kontrolują miejsca, w których mogą przebywać bezdomni. Policjanci prowadzą działania prewencyjne, których celem jest przeciwdziałanie zagrożeniom życia i zdrowia osób bezdomnych i bezradnych zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Zagrożenie to dotyczy także osób nietrzeźwych przebywających na dworze, bądź w opuszczonych i nieogrzewanych pomieszczeniach.

Wczoraj (22.02.2018) około godz. 17:45 kętrzyńscy policjanci podczas sprawdzania jednego z opuszczonych budynków zastali w nim 5 bezdomnych mężczyzn w wieku od 31 do 61 lat. Jeden z mężczyzn, 55-latek był w stanie upojenia alkoholowego i miał duszności. Policjanci na miejsce wezwali pogotowie ratunkowe, które zabrało mężczyznę do szpitala. Po udzieleniu mężczyźnie pomocy medycznej sam chciał opuścić szpital. Z uwagi na to, że mężczyzna miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie policjanci przewieźli go do komendy, gdzie bezpiecznie spędził noc. Do komendy został przewieziony również przebywający w gronie tych mężczyzn 32-latek. Był on w stanie upojenia alkoholowego, badanie wykazało blisko 3 promile w jego organizmie. Trójka pozostałych mężczyzn oświadczyła, że nic im nie dolega i nie potrzebują pomocy.

Kolejna informacja o mężczyźnie, który znalazł się w sytuacji zagrażającej jego życiu, dotarła do policjantów od kobiety, która nie przeszła obojętnie obok leżącego młodego mężczyzny. Na zewnątrz panowała bardzo niska temperatura. Jak się okazało 30-letni mieszkaniec miasta był nietrzeźwy. Dzięki reakcji świadka i policjantów mężczyzna trafił do miejsca zamieszkania, gdzie został przekazany pod opiekę domowników.

Jednym z najczęstszych, a zarazem najbardziej mylnych mitów jest ten, że na rozgrzewkę najlepszy jest alkohol. To nieprawda. Faktycznie przez chwilę osoba pijąca czuje ciepło, to jednak za chwilę jej organizm jest jeszcze bardziej narażony na wyziębienie. Dlatego też nie należy przechodzić obojętnie obok osób po alkoholu podczas silnych mrozów. Pamiętajmy, ze wymagają one od nas szczególnej pomocy – człowiek nietrzeźwy zdecydowanie szybciej traci ciepło.

Zwracamy się z apelem by nikt z nas nie był obojętny na potrzeby drugiego człowieka. Zgłoszenia można przekazywać pod numerami telefonów 997, 112 lub pogotowia ratunkowego. Nasze zainteresowanie, być może przyczyni się do tego, że uratujemy komuś życie. Sami również starajmy się okazać życzliwe serce i wyciągnąć pomocną dłoń w kierunku tych, którzy tej pomocy potrzebują. Nie przechodźmy obok takich osób obojętnie.

Pamiętajmy, jeden telefon może uratować czyjeś życie.

Powrót na górę strony