Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kętrzyn: Najpierw oszukał i wyłudził kredyt, później był poszukiwany listem gończym, dzisiaj został aresztowany na 3 miesiące

Kętrzyńscy policjanci zatrzymali mężczyznę poszukiwanego na podstawie listu gończego. 36-latek poszukiwany był przez Prokuraturę Rejonową w Kętrzynie za oszustwo wyłudzenia kredytu. Dzisiaj również został za to przestępstwo aresztowany na 3 miesiące.

Dobra praca operacyjno – rozpoznawcza policjantów pozwoliła na ustalenie miejsca pobytu poszukiwanego przez wymiar sprawiedliwości mężczyzny. Dzisiaj około godziny 12.00 kętrzyńscy policjanci w jednej z miejscowości w gminie Barciany zatrzymali 36-latka. Mężczyzna poszukiwany był na podstawie listu gończego wydanego przez Prokuraturę Rejonową w Kętrzynie za oszustwo wyłudzenia kredytu w wysokości 2.000 złotych, którego się dopuścił w maju 2016 roku. Od tego czasu mężczyzna miał się ukrywać na terenie Olsztyna. Kętrzyńscy policjanci ustalili, że mężczyzna powrócił do miejsca zamieszkania i tam też został zatrzymany.  Dzisiaj mężczyzna po zatrzymaniu został przewieziony do prokuratury gdzie zastosowano wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu. Wkrótce 36-latek zostanie przewieziony do aresztu śledczego.

Za oszustwo wyłudzenia kredytu może mu grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.