Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kętrzyn: Potrącenie pieszej na pasach. Policjanci przypominają o zachowaniu szczególnej ostrożności

Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło w Kętrzynie na ul. Mazowieckiej. Na oznakowanym przejściu dla pieszych doszło do potrącenia pieszej. 29-letnia kobieta z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Okoliczności tego zdarzenia wyjaśniane będą w prowadzonym przez policjantów postępowaniu.

W minioną sobotę (06.01.2018) o godz. 19:00 w Kętrzynie na ul. Mazowieckiej doszło do potrącenia pieszej. Z ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że kierujący renault 48-letni mężczyzna  nie ustąpił  pierwszeństwa pieszej na oznakowanym przejściu dla pieszych doprowadzając do jej potrącenia. 29 – letnia kobieta z obrażeniami ciała  została przewieziona  do szpitala na obserwację. Wszystkie okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniane teraz przez policjantów w prowadzonym postępowaniu. Kierowca Renault Laguna był trzeźwy.

 

Przypominamy kierowcom!

 

Znak D-6 „Przejście dla pieszych”, jest nie tylko informacją dla kierowcy o tym, że dojeżdża do przejścia. Znak ten także zobowiązuje kierowcę do zwolnienia i zachowania szczególnej ostrożności. Szczególnie ostrożność tą należy zachować na przejściach, które są słabo oświetlone lub też, które znajdują się w rejonach skrzyżowań dróg.

 

Zachować ostrożność muszą też piesi, którzy mają pierwszeństwo przed pojazdami na przejściach, ale w miejscach innych niż wyznaczone muszą ustąpić pierwszeństwa pojazdom. Piesi powinni wziąć również pod uwagę panujące na drodze warunki i do nich dostosować swoje zachowanie. Przy śliskiej nawierzchni kierowcy może być trudno zahamować, a może też on z różnych względów nie dostrzec pieszego, który już zdążył wejść na przejście.