Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kętrzyn: Pijany motocyklista wyeliminowany z ruchu drogowego

Kętrzyńscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego motocyklistę. 36-latek miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo mieszkaniec gminy Korsze kierował jednośladem nie mając przy sobie prawa jazdy. Grozi mu kara 2 lat pozbawienia wolności.

Pijani kierowcy stanowią ogromne zagrożenie na każdego rodzaju drogach. Zawartość alkoholu w organizmie znacznie utrudnia panowanie nad pojazdem i często jest przyczyną wypadków, niejednokrotnie zakończonych tragicznie. Posiadane umiejętności nie są w stanie wygrać walki z nadmiarem alkoholu. Siadając za kierownice w stanie nietrzeźwości nie zdajemy sobie sprawy z zagrożeń, jakie ściągamy zarówno na siebie, jak i na innych uczestników ruchu.  Spowodowanie wypadku często może nieść ze sobą nieodwracalne skutki, z których konsekwencjami kierowca zmuszony będzie zmagać się do końca życia. Mimo iż wywiąże się od z nałożonej na siebie kary, nigdy nie zapomni o tym, że zabrał komuś osobę najbliższą matkę, ojca, czy dziecko.

Kętrzyńscy policjanci wczoraj o godz. 18.00 w miejscowości Kraskowo w gminie Korsze zatrzymali do kontroli drogowej motocyklistę. Jak się okazało kierowca Hondy był pijany. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości 36-latka wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo mężczyzna nie posiadał przy sobie uprawnień do kierowania motocyklem. Wkrótce mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu kara 2 lat pozbawienia wolności.

 

Apelujemy do kierujących pojazdami, aby wybierając się w podróż zawsze byli wypoczęci i trzeźwi. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do stanu trzeźwości, istnieje możliwość wykonania badania trzeźwości na własną prośbę w każdej jednostce Policji. Policjanci wyposażeni są w najnowocześniejszy sprzęt do badania zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu i na każde żądanie sprawdzą trzeźwość kierowcy.

Należy również reagować w sytuacji, gdy widzimy osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę samochodu, na rower bądź motocykl. Taka postawa to nasz społeczny obowiązek. Powinno się wówczas podjąć działania zmierzające do nie dopuszczenia takiej osoby do kierowania pojazdem, a w sytuacji, gdy okaże się to niemożliwe, niezwłocznie powiadomić Policję.

Pamiętajmy, w ten sposób możemy uratować ludzkie życie, zapobiec tragedii i zmniejszyć ilość ofiar wypadków drogowych.

Wypadki drogowe stanowią dramaty zarówno dla bliskich osób pokrzywdzonych w wypadkach, jak również dla rodzin sprawców. Zróbmy wszystko, co w naszej mocy, aby zapobiec ludzkim nieszczęściom, spowodowanym tak wielką nieodpowiedzialnością, jaką jest kierowanie pojazdami po spożyciu alkoholu.

Wypadki drogowe powstają z nieodpowiedzialności, barku uwagi oraz nieprzestrzegania przepisów. Przepisy drogowe mają ułatwiać życie wszystkim uczestnikom ruchu drogowego. Świadomy i odpowiedzialny kierowca i pieszy szanują przepisy i przestrzegają je. Dostosowanie prędkości do istniejących ograniczeń oraz do warunków drogowych w znacznym stopniu przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa. Przekraczanie prędkości, przekraczanie jezdni w miejscu niewyznaczonym to najczęstsze błędy, będące zarazem przyczyną największej liczby tragedii drogowych. Stosowanie się do wszystkich przepisów, a zwłaszcza przepisów drogowych, to szanowanie prawa, siebie i innych.

Powrót na górę strony