Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kętrzyn: Kradł jednoślady. 26-latek wkrótce stanie przed sądem

Policyjny dozór oraz zakaz opuszczania kraju to środki zapobiegawcze jakie zastosował prokurator wobec 26-letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna ma na koncie przywłaszczenia oraz kradzież z włamaniem do piwnicy. Za każdym razem jego łupem były rowery. 26-latek usłyszał łącznie 5 zarzutów. Zgodnie z decyzją prokuratora mężczyzna będzie musiał meldować się w miejscowej komendzie. Za te przestępstwa grozi mu kara 10 lat pozbawienia wolności.

Kętrzyńscy policjanci ustalili i zatrzymali 26-letniego mężczyznę, który to w okresie od 28 marca do 16 maja br. czterokrotnie na terenie miasta zabierał w celu przywłaszczenia rowery pozostawione przez właścicieli na klatkach schodowych bloków, a także włamał się do jednej z piwnic z której również ukradł  jednoślad. Łącza wartość skradzionych rowerów to 8 000 złotych.   

W celu ustalenia sprawcy, policjanci wnikliwie i szczegółowo analizowali każdy z przypadków zgłoszonych zdarzeń. Policjanci pracując nad tą sprawą zbierali materiały, przesłuchiwali świadków. Dzięki zebranym informacjom, funkcjonariusze wytypowali 26-letniego mieszkańca Kętrzyna, który najprawdopodobniej był odpowiedzialny za te przestępstwa. Gdy zebrali wystarczające dowody, przystąpili do jego zatrzymania. Policjanci  postawili mu 5 zarzutów przywłaszczenia oraz kradzieży z włamaniem. Mężczyzna w rozmowie ze śledczymi przyznał się do zarzucanych mu czynów. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru oraz zakazu opuszczania kraju. Teraz mieszkaniec miasta  za popełnione czyny odpowie przed sądem. Za kradzież z włamaniem może mu grozić 10 lat pozbawienia wolności.