Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kętrzyn: Pijany kierował oplem i spowodował kolizję

Mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie kierował oplem i uderzył w inny pojazd. 66-letniemu mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. Wkrótce odpowie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grożą mu 2 lata pozbawienia wolności. Mężczyzna nie uniknie również odpowiedzialności za spowodowanie kolizji drogowej.

Wczoraj o godz. 18.40 oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów został powiadomiony, że na trasie Siniec-Srokowo doszło do zderzenia pojazdów. We wskazane miejsce  natychmiast pojechali policjanci, którzy ustalili, że kierujący oplem w trakcie manewru wymijania, zjechał na przeciwległy pas jezdni i uderzył w bok nadjeżdżającego pojazdu. Na szczęście uczestnicy zdarzenia nie odnieśli obrażeń.  Szybko wyjaśnił się powód spowodowania kolizji drogowej. Podczas wykonywania przez funkcjonariusze czynności okazało się, że kierujący oplem  jest pijany.  Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości 66-latka wykazało, że ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie uprawnienia do kierowania.

Wkrótce  odpowie przed sądem. Za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Nie uniknie również odpowiedzialności za spowodowanie kolizji drogowej.