Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kętrzyn: Dzięki anonimowej informacji być może nie doszło do tragedii

Dzięki sygnałowi przekazanemu oficerowi dyżurnemu przez anonimowego świadka, policjanci wyeliminowali z ruchu nietrzeźwego kierowcę. 56-letni mężczyzna na trasie Kętrzyn - Srokowo kierował peugotem mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie uprawnienia do kierowania pojazdami.

Pijani kierowcy poruszający się po drogach są bardzo niebezpieczni dla innych uczestników, dlatego policjanci konsekwentnie eliminują ich z dalszej jazdy. Zdarza się, że w tych działaniach funkcjonariusze są wspierani przez obywateli, którzy anonimowo informują policję, gdzie i jakim autem jedzie pijany kierowca. Właśnie dzięki takiemu zgłoszeniu, być może, nie doszło do tragedii.
W miniony piątek o godz. 14.30  do oficera dyżurnego kętrzyńskiej policji zatelefonował jeden z mieszkańców, który zwrócił uwagę na podejrzane manewry kierowcy peuegota, który jechał trasą  Kętrzyn - Srokowo. Kierowca miał problemy z utrzymaniem prostego toru jazdy, jadąc całą szerokością jezdni. Zgłaszający podejrzewał, że kierujący  może być pijany. Oficer dyżurny przekazał natychmiast informację patrolom policyjnym będącym w terenie. Funkcjonariusze zauważyli opisany przez świadka pojazd zaparkowany w jednej z miejscowości w gminie Srokowo. Podejrzenia zgłaszającego były słuszne. Jak się okazało, kierujący autem 65-letni mężczyzna był pijany. Badanie stanu trzeźwości  wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie uprawnienia do kierowania pojazdami, a on sam trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty.
Kodeks karny za ten czyn przewiduje karę 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat. Dodatkowo osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości będzie musiała się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5.000 złotych.