Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kętrzyn: Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadków drogowych

Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności trzech zdarzeń drogowych, do których doszło na terenie powiatu kętrzyńskiego. W zdarzeniach tych cztery osoby z obrażeniami ciała zostały przewiezione do szpitala.

Do pierwszego zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę o godz. 3:30. Oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Wilczej Wólce w gminie Srokowo. Z przekazanych informacji wynikało, że pojazd znajduje się w rowie oraz jest ranna jedna osoba. We wskazane miejsce natychmiast pojechali policjanci, którzy w karetce pogotowia zastali przytomnego kierowcę hondy. 24-latek poinformował, że gdy jechał pojazdem to w pewnym momencie na jezdnię wybiegła mu sarna i chcąc uniknąć z nią zderzenia zjechał na pobocze, a następnie w zakrzaczenia do pobliskiego rowu. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało, że był trzeźwy. Mieszkaniec gminy Srokowo z urazem głowy oraz kręgosłupa został przewieziony do szpitala w Kętrzynie.

Do kolejnego zdarzenia doszło wczoraj o godz. 23:30 na trasie Święta Lipka - Reszel. Tu z przekazanych informacji wynikało, że na łuku drogi w rejonie miejscowości Lipowa Góra w gminie Reszel doszło do czołowego zderzenia pojazdów. Na miejsce zostały natychmiast wysłane służby ratunkowe. Będący na miejscu policjanci ustalili, że kierująca pojazdem marki hyundai na łuku drogi zjechała na przeciwległy pas jezdni gdzie zderzyła się z prawidłowo jadącym pojazdem marki Volkswagen Sharan. Kierujący pojazdami z obrażeniami cała zostali przewieziony do szpitala. Badania stanu trzeźwości 19-letniej kobiety oraz kierującego sharanem wykazały, że byli trzeźwi.

Do podobnego zdarzenia drogowego doszło także dzisiaj o godz. 2:20 na trasie Barciany - Srokowo w rejonie miejscowości Stary Dwór Barciański. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierująca pojazdem marki Peugeot 306 na łuku drogi początkowo wjechała w bok pojazdu marki Audi 80, a następnie wyniku tego zderzenia kierująca peugeotem 18-letnia mieszkanka gminy Srokowo straciła panowanie nad pojazdem i wjechała do przydrożnego rowu. Kierujące pojazdami były trzeźwe. 19-latka urazem jamy brzusznej trafiła do szpitala.

Zgłoszenie telefoniczne czy ujęcie obywatelskie - każdy sposób jest dobry, by powstrzymać kierującego pojazdem po spożyciu alkoholu. Tylko wczoraj dzięki postawom obywateli udało się wyeliminować z ruchu kolejnych nietrzeźwych kierujących.