Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kętrzyn: Odpowiedzialni świadkowie powstrzymali nieodpowiedzialnych kierowców

Zgłoszenie telefoniczne czy ujęcie obywatelskie - każdy sposób jest dobry, by powstrzymać kierującego pojazdem po spożyciu alkoholu. Tylko wczoraj dzięki postawom obywateli udało się wyeliminować z ruchu kolejnych nietrzeźwych kierujących.

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie może doprowadzić do tragedii na drodze. Aby zapobiegać takim sytuacjom, policjanci w codziennej służbie prowadzą kontrole stanu trzeźwości kierujących. Cieszy fakt, że coraz częściej o poprawę bezpieczeństwa na drogach dbają nie tylko policjanci, ale też obywatele, którzy reagują i informują policję.

To właśnie dzięki takim reakcjom wczoraj około godz. 20:30 policjanci interweniowali wobec ujętego przez obywateli nietrzeźwego kierującego, który najpierw jechał oplem ul. Wojska Polskiego w Barcianach, a następnie wjeżdżając na jeden z parkingów uderzył w zaparkowanego golfa. Kierujący oplem mężczyzna po tym jak uderzył w pojazd marki Volkswagen Golf chciał uciec z miejsca jednak został ujęty przez świadków. Mężczyźnie zostały zabrane kluczyki i o całej sytuacji poinformowano policjantów. Funkcjonariusze ustalili, że kierowcą golfa był 31-letni mieszkaniec Korsz. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

O kolejnym nietrzeźwym kierującym oficer dyżurny został powiadomiony również wczoraj około godz. 21.00. Dzięki kolejnemu zgłoszeniu policjanci uniemożliwili dalszą jazdę 42-letniemu mieszkańcowi gminy Kętrzyn, który to kierował passatem mając 2 promile alkoholu w organizmie. Jak się dodatkowo okazało, 42-latek nie posiadał w ogóle uprawnienia do kierowania. Pojazd, którym kierował nie miał aktualnych badań technicznych oraz ubezpieczenia OC. Wkrótce mężczyzna usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, a następnie za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Nie uniknie również odpowiedzialności za popełnione wykroczenia.

W obu przypadkach, każdemu z kierujących może grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.