Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kętrzyn: Stracił uprawnienia do kierowania za przekroczenie prędkość w terenie zabudowanym

Policjanci kętrzyńskiej drogówki zatrzymali kolejne prawo jazdy za przekroczenie prędkości. Tym razem stracił je 32-letni mieszkaniec Barczewa. Wkrótce mężczyzna za popełnione wykroczenie odpowie przed sądem.

Jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych jest nadmierna prędkość. Większość z kierowców o tym wie, jednak nie wszyscy w praktyce chcą stosować się do tych podstawowych przepisów ruchu drogowego.

Wczoraj (12.07.2017r.)  około godziny 16.00  policjanci z wydziału ruchu drogowego kętrzyńskiej komendy w miejscowości Siniec w gminie Kętrzyn zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem ciężarowym marki Volkswagen Transporter. Pomiar prędkości na wyświetlaczu radaru wykazał, że w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje dozwolona prędkość do 50 km/h, kierowca jechał 104 km/h. W myśl przepisów za przekroczenie dozwolonej prędkości policjanci zatrzymali 32-letniemu kierującemu prawo jazdy.

Wkrótce mieszkaniec  Barczewa  za popełnione wykroczenie przekroczenia prędkości  odpowie przed sądem.

Zmiany w przepisach ruchu drogowego obowiązujące od maja 2015 roku dodatkowo pozwoliły policjantom na zatrzymanie prawa jazdy na 3 miesiące. Teraz zostaną przesłane do właściwego starosty, który wyda formalną decyzję administracyjną o zatrzymaniu dokumentu na okres 3 miesięcy.

W przypadku, gdy kierowca, któremu zatrzymano prawo jazdy na 3 miesiące ponownie wsiądzie za kierownicę, grozić mu będzie wydłużenie tego okresu do 6 miesięcy. W przypadku dalszego nie stosowania się do przepisów, kolejnym etapem będzie cofnięcie uprawnień do kierowania. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobie, która po raz pierwszy ubiega się o uprawnienia do kierowania.