Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kętrzyn: Wyjaśniają okoliczności potrącenia pieszej przez TIR-a

O dużym szczęściu może mówić 86-letnia kobieta, która została potrącona na przejściu dla pieszych przez kierowcę TIR-a. Mężczyzna odjechał z miejsca zdarzenia, ale po chwili został zatrzymany przez policyjny patrol. 30-letni kierowca stracił prawo jazdy. Funkcjonariusze wyjaśniają przebieg i okoliczności tego wypadku drogowego.

Wczoraj około godziny 16.30 oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów otrzymał zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadomień Ratunkowych o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na  przejściu dla pieszych w rejonie ronda im. Jana Pawła II w Kętrzynie. Z przekazanych informacji wynikało, że została potrącona piesza przez kierującego TIR-em, który odjechał z miejsca zdarzenia w kierunku ul. Daszyńskiego. We wskazane miejsce zdarzenia natychmiast wysłane zostały służby ratunkowe, a także na wskazaną trasę patrol policji, który w rejonie miejscowości Biedaszki Małe w gminie Kętrzyn zatrzymał opisany przez świadków pojazd oraz kierującego nim 30-latka. Mężczyzna mówił policjantom, że nawet nie wiedział, że potrącił jakąś osobę. Jak ustalili będący na miejscy zdarzenia policjanci, 86-letnia mieszkanka Kętrzyna została uderzona przez pojazd, gdy przechodziła przez przejście dla pieszych, a następnie upadła na jezdnię . Przytomnej kobiecie została natychmiast udzielona pomoc przez świadków zdarzenia. 86-latka z obrażeniami ciała została przewieziona do Szpitala Powiatowego w Kętrzynie. Kobieta doznała złamania nogi. Badanie stanu trzeźwości obojga uczestników ruchu drogowego wykazało, że byli trzeźwi. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. Funkcjonariusze z kętrzyńskiej komendy wyjaśniają wszystkie szczegóły tego wypadku drogowego.  

Pamiętajmy!

Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, czyli piesi i rowerzyści, to grupa użytkowników dróg, szczególnie narażonych na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia w konfrontacji z samochodami. Słoneczna pogoda sprawia, że coraz częściej spacerujemy, czy też jeździmy rowerem. Szczególnie w tym czasie należy zadbać o własne bezpieczeństwo. Należy pamiętać, że w konfrontacji z pojazdem pieszy jest na straconej pozycji. Nie chroni go przecież zderzak, maska samochodu ani poduszka powietrzna. Jest całkowicie "odsłonięty" i w konsekwencji narażony na poważne obrażenia ciała.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów, bo kiedy zaczyna brakować nam wyobraźni i zdrowego rozsądku dochodzi do przykrych, a niejednokrotnie tragicznych w skutkach zdarzeń, w których poszkodowani tracą nie tylko zdrowie, ale też i życie.

 

 

 
 
 
pobierz film - 3.89 MB